Všude samé květiny. Řezané i v květináči
Květiny mají v interiéru nejen estetický, ale i praktický význam. Čistí vzduch od nebezpečných látek a také ho zvlhčují. Květiny můžete mít v každé místnosti, jen je důležité vybrat ty správné druhy.
Také máte doma květiny jen když má někdo svátek nebo narozeniny? Bohužel, u nás je to stále běžný stav. A je to velká škoda. Třeba v Nizozemí nebo ve Francii je běžné vidět, že při nákupu se pořídí i kytice do vázy. Jen tak...Pro potěšení. Květiny totiž byt krásně provoní a jsou také doplňkem, který dotváří atmosféru interiéru. A pokud máme možnost natrhat si kytky na louce, můžeme zapojit fantazii a pěkně si namíchat a uvázat svojí originální kytici.
Květiny v obývacím pokoji
Do obývacího pokoje můžeme umístit i květiny, které výrazně voní (pokud tedy doma nemáte alergika). Můžeme zvolit výraznější aranžmá ať už z řezaných květin nebo z těch v květináči. Obývák většinou bývá největší místností v bytě, proto pokud máte místo, nebojte se koupit palmu, banánovník nebo květinu s výraznými a velkými listy. Dobře také vypadají menší kytky naaranžované k sobě. Můžete si tak vytvořit květinové zákoutí.
Ložnice
Naopak do této místnosti není vhodné volit květiny, které výrazně voní. Mohla by vás z toho bolet hlava. Pokud chcete do ložnice dát řezané květiny, volte jemné pastelové barvy jako modrá nebo fialová. Chrpy, čekanka, zvonečky klidně v kombinaci s kopretinami nebo vlčím mákem… Tato kytice se bude nádherně vyjímat nejen v ložnici.
Dětský pokoj
I tady můžete mít kytky. Praktičtější budou ty v květináči a pokud máte malé děti, je dobré kytky umístit tak, aby při hraní dětem nepřekážely a nedošlo tak k jejich poničení. Určitě si dejte pozor na jedovaté kytky. Ty, v případě malých dětí, není dobré mít v bytě obecně.
Jídelna a kuchyně
Kytky v kuchyni musí být odolné. Díky vaření jsou vystavené změnám teplot při větrání, vlhkosti a pachům. Ale to neznamená, že pro ně není v kuchyni místo. Naopak. Hodí se sem různé bylinky jako třeba bazalka, rozmarýn, máta, petržel a další. Ale i klasické kytky v květináči, jako například tlustice nebo dracena. Květiny nestavte blízko lednice, trouby nebo sporáku. Ideální je parapet nebo kuchyňská linka kam dopadá dostatek světla.
Do prostorné jídelny můžete dát výraznější květiny ať už jsou citrusovníky, kávovník nebo filodendron. Na jídelním stole se bude také skvěle vyjímat řezaná květina ve váze nebo třeba ve formě na bábovku. Kytkami můžete ozdobit i mísu s ovocem nebo naaranžovat květy přímo na stůl.
Koupelna
Ano, i do koupelny patří květiny. Těm v květináči se tam bude dařit dobře, díky vlhkosti. Pokud chcete řezanou kytku, dejte si do vázy buď chryzantémy nebo karafiáty. Ty vydrží.
Hala nebo předsíň
Ve většině případů je to první místnost, do které vstoupíte. A z té si uděláte první dojem. Pokud nemáte v předsíni dostatek světla, můžete si dát do vázy řezanou květinu. Pozor, pokud ji dáte na zem, musí být dostatečně vysoká aby vynikla. V halách bývá většinou světla víc, tam se proto nebojte dát jak řezanou květinu tak i květiny v květináči. Zase záleží na prostoru, podle něj volte velikost.
A na závěr?
Květin v interiéru se určitě nebojte. Pokud máte pocit, že vám všechny kytky dříve nebo později odejdou, poraďte se s odborníkem a pořiďte si ty, které nejsou náročné na péči. Kytky do vázy si můžete natrhat na louce a na zimu si třeba pořídit umělé. V dnešní době vypadají opravdu jako živé a zkrášlí vám interiér i když venku už nic neroste.
Nevíte si rady? Rádi vám poradíme!
Pište na
+ 420 377 223 219
info@atan.cz