Koupelna v ložnici? Proč ne
Koupelna v ložnici nebo ložnice v koupelně? V současné době už to není jen bláznivý nápad. Jde o nový trend - novinku, která má své plusy i mínusy.
V minulosti se zdálo spojování místností jako něco velmi netradičního. Třeba spojení kuchyně a obývacího pokoje. V dnešní době je to zcela běžný jev. Musí mít ale svoji logiku. Kam jdete před spaním? A kam zamíříte když se ráno vzbudíte. Ano, je to koupelna. Proto propojit tyto dvě místnosti má smysl a hlavně logiku.
Jak to udělat?
Pokud plánujete novostavbu, nebude propojení ložnice a koupelny problém. Pokud byste chtěli mít koupelnu a ložnici v jedné místnosti v již stávajícím bytě, je nutné aby tyto dvě místnosti na sebe navazovaly. Je vhodné využít stávající rozvody, v opačném případě se musíte pustit do rozsáhlé rekonstrukce. Pak je v závislosti na prostoru možné vybourat společnou stěnu a nahradit ji třeba posuvnými dveřmi. A nebo udělat pouze příčku za kterou bude třeba postavená vana. Vlhkosti se bát nemusíte, ta není pro zdraví člověka nijak škodlivá. Bude fungovat jako příjemný zvlhčovač vzduchu.
Na co si dát pozor
Pokud máte v koupelně toaletu a chcete spojit koupelnu s ložnicí, oddělte WC třeba sádrokartonovou příčkou a dobrým odvětráním. Nepříjemné pachy do ložnice určitě nepatří.
Pro a proti
- Jako výhodu můžeme uvést, že to máme z ložnice blízko. Ráno po probuzení míří naše kroky do koupelny a stejně tak večer, než jdeme spát, je poslední místností většinou také koupelna. Pak rovnou do ložnice.
- Vlhkost – jak už jsme zmínili, je pro zdraví člověka důležitá. A to hlavně v zimě, kdy se topí a v bytě bývá suchý vzduch, který na spaní není zrovna ideální.
- V současné době je to trend. A ten kdo si potrpí na inovace a chce se obklopovat novými věcmi, pro toho je spojení koupelny s ložnicí jako dělané
- Soukromí – pokud máte v domě nebo bytě ještě koupelnu pro návštěvy, určitě oceníte svoji koupelnu v ložnici. Nestane se tak, že by vás někdo vyrušil.
Proti
- Nevýhodou takto spojených místností je rušení partnera. Pokud jeden z vás vstává déle, může být sprcha nebo mytí a sušení vlasů toho druhého rušivé.
- Přílišná vlhkost – pokud nemáte v místnosti dobré odvětrání, může být pro někoho vlhkost z koupelny nepříjemná.
- Teplota – na spaní je ideální teplota 18 – 20° Celsia. Pokud ale vylezete při této teplotě z vany, nebude vám asi zrovna příjemně. Pak je třeba se rozhodnout, zda budete mít v koupelně i ložnici teplo, anebo naopak chladněji v obou místnostech.
Na závěr
Spojení ložnice s koupelnou je vhodné v tom případě, že v domácnosti nežije víc než jeden pár, ideálně bez dětí. Koupelna i ložnice musejí zachovat svoji intimitu. Jak jsme již ale psali, pokud máte v bytě nebo domě ještě jednu koupelnu, pak není třeba váhat.
Nevíte si rady? Rádi vám poradíme!
Pište na
+ 420 377 223 219
info@atan.cz